BOVIN GRASHEVINA 0.75L

650 ден

  • Ново Вино на Винаријата БОВИН
  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 12,5%

На залиха

BOVIN GRASHEVINA 0.75L

Мирисот на цитрус и јаболко е поткрепен со остра овошна арома. Бовин Грашевина дава свежа и овошна арома на непцето, помешана со мирис на цвеќе, зелено јаболко, ананас и доволно киселост, давајќи комплексност и долга завршница. Најдобро се сервира разладено со сите сирења, риби и морски плодови.

Вино Брендови
Боја

Бело

Сорта на Грозје

Грашевина

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN GRASHEVINA 0.75L”
Категории ,