BOVIN CHARDONNAY 0.75L

650 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Вид: суво бело вино
  • Вински регион: Вински регион Тиквеш
  • Препорачана температура: 8ºC – 10ºC
  • Сорти од грозје: 100% шардоне

На залиха

BOVIN CHARDONNAY 0.75L

Шардонето од Бовин е квалитетно суво бело вино со жолтеникаво-зелена нијанса. Тоа е вино со комплексна арома типична за сортата, со нагласена арома на тропско овошје – ананас, банана, цитруси но исто така и диња и јаболко. Вкусот трае долго, и е мек, балансиран и свеж.

Се служи со  зрееното сирење, зелената салата, бело месо, риба и морска храна.

Ова вино терба да се служи малку разладено на 8-10ºC.

Боја

Бело

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Шардоне

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN CHARDONNAY 0.75L”
Категории ,