LAZAR PEARL BLANC DE ROSÉ 0.75L

749 ден

  • Нето: 750 мл.

На залиха

Суво розе пенливо вино направено по шармат технологија од специјална селекција на сортата Пино Ноир и долгогодишно одлежување на талог, со нежна розе боја, кремаста пенливост, ароми на ситно овошје и заводлива цветна завршница.

Вино Брендови
Боја

Пенливо, Црвено

Сорта на Грозје

Пино ноар