THE DALMORE 12Y SHERRY CASK WHISKY 0.7L

5690 ден

Нема на залиха

THE DALMORE 12Y SHERRY CASK 0.7L SINGLE MALT WHISKY

Dalmore 12 години Sherry Cask Select најпрво созреваше во поранешни буриња бурбон, а потоа доби повторно превртување во две санри буриња. Исполнет со 43 % вол. Алкохол.

арома: ароматична мешавина од зачини и сладост, суво грозје и примеси на портокал, ноти на квасец за печење и анасон

вкус: малку цитрус, суво грозје и кафеав шеќер, морско оревче со малку сув даб и нежен орев.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “THE DALMORE 12Y SHERRY CASK WHISKY 0.7L”