TEELING WHISKEY POT STILL 0.7L

2490 ден

TEELING WHISKEY POT STILL 0.7L

Изработено со рецепт од 50% несладен и 50% слад јачмен созреан во комбинација од девствени дабови, екс-вино и екс-бурбонски буриња. Изобилство од вкусови на овошни плодови со нотка на пиперка зачин.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “TEELING WHISKEY POT STILL 0.7L”