NIKKA FROM BARREL 2GLASS 0.5L

4100 ден

  • Нето: 500 мл.
  • Алкохол: 51,4%
  • Земја на потекло: ЈАПОНИЈА
  • Виски+Сет со 2 чаши и дозер

Нема на залиха

Nikka from the Barrel. Не е аверзивен ниту на капка вода. Едно од најнаградените виски во светот освоена главна награда во својата категорија на Светските награди за виски во 2007 и 2010 година.

Јапонскиот производител на виски Nikka е основан во 1934 година и стана втор по големина дестилатор во Јапонија, произведувајќи голем број на единечни сладови и мешани виски помеѓу неговите две дестилерии – Yoichi и Miyagikyo

  • Нос: Средно тело со добра рамнотежа. Постојат белешки од исечени цвеќиња и свежо овошје, зачин и малку даб.
  • Вкус: со полно и јако тело. Има многу зимски зачини и тофи, малку карамела и ванила и свежо овошје.
  • Афтертејст: Долг, затоплувачки и овошен со малку дабов зачин.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “NIKKA FROM BARREL 2GLASS 0.5L”