FOUR ROSES AMERICAN WHISKY 0.7L

1210 ден

FOUR ROSES AMERICAN WHISKY 0.7L 40%

На залиха

FOUR ROSES AMERICAN WHISKY 0.7L

𝐅𝐨𝐮𝐫 𝐑𝐨𝐬𝐞𝐬 е многу популарен американски бурбон, одлежан минимум пет години во дабови буриња за дополнителна мазност и внимателно измешан за постојано мазен, кој изобилува со кремаст вкус на круша, зачини и мед.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “FOUR ROSES AMERICAN WHISKY 0.7L”