-8%

JAMESON CRESTED WHISKEY 0.7L

1830 ден

JAMESON CRESTED WHISKEY 0.7L

На залиха

JAMESON CRESTED WHISKEY 0.7L

Jameson Crested е тројно дестилирано виски. Се разликува од типичните виски Џејмсон бидејќи процентот на мешавини од шери буре Олоросо во неговото производство е значително поголем. Секако, тоа влијае на неговиот вкус, но и на неговата арома.

Арома

Тоа е прекрасна интеракција на различни мириси што се изразува за време на носот на Jameson Crested. Носот фаќа впечаток на овошје додека ароматичната палета е заокружена со ванила и карамела. Резултатот е хармоничен и комплексен состав.

Вкусот

Вкусот на Jameson Crested е особено мек со слатки тонови на суво овошје и шери. При понатамошното дегустирање излегуваат ноти на темно чоколадо и го комплетираат вкусот.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “JAMESON CRESTED WHISKEY 0.7L”