IRISHMAN WHISKEY SINGLE MALT 0.7L

2965 ден

IRISHMAN WHISKEY SINGLE MALT 0.7L

Нема на залиха

Ова е класичен ирски Singl Malt, тројно дестилиран и стар во зреен во Оак Бурбон и шери буриња за да даде исклучителен вкус и сложеност. Секоја серија е ограничена на максимум 6.000 шишиња. IRISHMAN Сингл Малт може да се пофали со импресивни медали и во Европа и во САД поради неговиот извонреден квалитет. Ништо повеќе од двоен златен медал „International Spirits Challenge“ во Сан Франциско и неговиот златен медал во ISW Германија. Секое шише носи број на серија и потпис како знак со највисок квалитет.

Награди:
– Златен медал на International Spirits Challenge, Лондон
– Двојно злато на International Spirits Challenge, Сан Франциско
– 93 поени Институт за дегустација на пијалоци САД
– Добитник на златен медал ISW награди Германија 2012
– Добитник на златен медал на International Spirits Challenge, Сан Франциско 2013 година

Носот: Зрели и овошни со вкус на праска, суви кајсии и тропско овошје. Навестувања на цветови од портокал и ванила.
Непце: Слаткост од ванила, гранола, препечени бадеми и мед, малку даб, кајсии.
Финиш: Долготрајна завршница со лесна сладост и сладок даб.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “IRISHMAN WHISKEY SINGLE MALT 0.7L”