-8%

GLENLIVET 12Y WHISKY 0.7L

2,199 ден

GLENLIVET 12Y WHISKY 0.7L

На залиха

GLENLIVET 12Y WHISKY 0.7L

Шкотското виски Glenlivet старо 12 години го претставува препознатливиот стил на дестилеријата Glenlivet. Овој иконски Single Malt е созреан во европски и американски дабови буриња. Процесот на созревање на двојниот даб дава ноти на ванила и му дава на Glenlivet 12  неговата препознатлива мазност. Овошен и исклучително добро избалансиран 12-годишнен Glenlivet има нежен, но сложен карактер.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “GLENLIVET 12Y WHISKY 0.7L”