1310 ден

OLMECA GOLD 0.7L

На залиха

OLMECA GOLD 0.7L

𝑶𝑳𝑴𝑬𝑪𝑨 𝑮𝑶𝑳𝑫 текила има уникатен спој на млади и стари текили која има чиста и хармонична рамнотежа на свежа текила и дрвени ноти кои доаѓаат од стареење во бели американски дабови буриња.
Арома: Овошен, сладок и лимонски, малку зачаден и малку дрвенест.
Вкус: Сладок, благ вкус на мед со димен белег на црн пипер.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “OLMECA GOLD 0.7L”