MI CAMPO BLANCO TEQUILA 0.7L

2390 ден

MI CAMPO BLANCO TEQUILA 0.7L

МИ КАМПО БЛАНКО Текилата започнува како 100% Blue Weber Agave, созреана седум години. Нежно ги цедиме сварените пињи, осветлувајќи ја природната карактеристика на растението мед на растението агава и смирувајќи ја секоја трага на горчина.

Бланко се дестилира двојно, а потоа се ферментира во резервоари на отворено, среде миризливи цитрусни дрвја, пред да се одмори до еден месец во истите француски дабови буриња што се користат за стареење Шардоне од долината Напа, давајќи неверојатно мазен вкус.

АРОМИ И ВКУСИ

Носот од зготвена агава, банана, свеж кокос, бадеми, сладок портокал и зелено јаболко е обложен со елегантни ванила. На непцето, чајот од цветови од портокал ги нагласува нишките од мед и сладок портокал, избалансирани со суптилни ноти од бел пипер.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “MI CAMPO BLANCO TEQUILA 0.7L”