-8%

DON JULIO 1942 ANEJO LUXURY TEQUILA 0.7L

15490 ден

На залиха

DON JULIO 1942 ANEJO TEQUILA 0.7L 38%

  • Don Julio 1942 Añejo Tequila е текила со супериорен вкус, старост. Богат, специфичен и прекрасно сложен, неговиот вкус постигнува совршена рамнотежа помеѓу агава, дрво и примеси на ванила.
  • ЗАБЕЛЕШКИ ЗА ДЕГУСТИРАЊЕ – Зачадените ароми на агава, ванила и тропско овошје зрело на сонце, сите со зачинети подтонови, создаваат прекрасно луксузно искуство со текила.
  • КАКО ДА УЖИВАТЕ – За да го доживеете сложениот вкус на оваа исклучително мазна, старена текила, најдобро е да се служи  уредно во чаша за текила или шипка.
  • НАГРАДИ – Добитник на повеќе награди, што го прави Дон Хулио првиот избор за вистинските познавачи ширум светот.
  • СОВРШЕНА ЗА ПОДАРУВАЊЕ – Оваа луксузна текила прави прекрасен подарок. Don Julio 1942 е елегантно претставен во издолжено шише, инспирирано од обликот на листот од агава.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “DON JULIO 1942 ANEJO LUXURY TEQUILA 0.7L”