680 ден

На залиха

MONIN PASSION FRUIT 0.7L
Монин Маракуја сируп

Коктели / со алкохол

Trio Delight

– 20 ml MONIN маракуја сируп

– 25 мл MONIN ликер од мандарина

– 30 мл вотка

– 120 ml сок од портокал

– 10 ml свеж сок од лимон

Протресете во шејкер со мраз и двојно процедете во чаша за коктел . _

 

Коктели / Без алкохол

Smooth Fruits

– 20 ml MONIN маракуја сируп

– 20 ml MONIN Манго сируп

– 80 мл сок од ананас

– 20 ml свеж сок од лимон

Измешајте ги сите состојки во блендер со мраз. Послужете во голема чаша за коктел.

 

Се користи за: Коктели, пијалоци, кафе

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “MONIN PASSION FRUIT 0.7L”