-8%

610 ден

 • Нето:750мл

MONIN COCONUT 0.7L

Коктели со алкохол

Црвена, бела и алкохолна Сангрија

 • 20 ml сируп од боровинки Monin
 • 20 ml Monin кокос сируп
 • 60 ml свеж сок од лимон
 • 100 ml prosecco бело вино
  Наполнете чаша за сервирање полна со мраз. Истурете ги состојките во чашата за сервирање по наведениот редослед. Нежно промешајте да се измеша. Додадете гарнир и послужете.

Коктели без алкохол

Колада од боровинки

 • 4 парчиња ананас
 • 30 ml Пире од боровинки Monin
 • 15 ml Monin кокос сируп
 • 60 ml сок од ананас
 • 30 мл кокос рум
 • 30 ml лесен рум
 • 60 ml крем
  Наполнете ја чашата за сервирање полна со мраз. Истурете ги состојките во чашата за блендер по наведениот редослед. Додадете мраз од чашата за сервирање  и измешајте додека не се изедначи. Истурете повторно во чаша за сервирање, додадете гарнир и послужете.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “MONIN COCONUT 0.7L”