PLANTATION WHITE 3 STARS RUM 0.7L

1020 ден

PLANTATION WHITE 3 STARS RUM 0.7L

СВЕЖИНА И КОМПЛЕКСНОСТ

Plantation 3 Stars е почит на историските румови произведени на Карибите, со привлечна мешавина од трите основни територии во регионот: Барбадос, Јамајка и Тринидад.

Додека Барбадос испорачува богатство и урамнотежено непце, Тринидад додава финес, а Јамајка обезбедува нагласена структура.

Совршен рум за Daiquiris.

Добитник на повеќе светски награди како и златен медал на Рум натпреварот во Сад 2018 година

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “PLANTATION WHITE 3 STARS RUM 0.7L”
Категории , Ознаки: , , ,