VILLA CARDEA ITALIAN GRAPPA CLASSICA 0.5L

575 ден

Нема на залиха

VILLA CARDEA ITALIAN GRAPPA CLASSICA 0.5L

Oваа традиционална Италијанска ракија од 40%  грапа е создадена од дестилација на две вински сорти на
Венеција: Шардоне и Просеко. Оваа класична Грапа е многу мазна со ноти на овошје и
бадеми.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “VILLA CARDEA ITALIAN GRAPPA CLASSICA 0.5L”