MOZART DARK CHOCOLATE 0.7L

1250 ден

Нема на залиха

MOZART DARK CHOCOLATE 0.7L

Моцарт Црно Чоколадo Ликер

Темно чоколадо, ванила и карамела се комбинираат со слабо зачадени, горчливи ноти на најдобрите зрна какао, за да се создаде горчлив, софистициран пијалок со долготрајна завршница. Интензивниот вкус на овој специјалитет од Салцбург објаснува зошто темното чоколадо Моцарт е задоволство за сите гурмани.

Нежно горчливото темно чоколадо и мацерат од чист какао од 87 какао се мешаат за да се создаде уникатен чоколаден ликер кој е задолжителна состојка за креативно правење коктели, како и луксузен додаток на одредени десерти.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “MOZART DARK CHOCOLATE 0.7L”