TRAIKOVSKY WINE BRANDY VS 0.7L

1349 ден

TRAIKOVSKY WINE BRANDY VS 0.7L

На залиха

Вињак Traikovsky VS

Вињакот Traikovsky VS е совршена експресија на вековните знаења и вештини, доведувајќи ги до идеална хармонија повеќе од дванаесет ракии, препеченици, грижливо избрани од најдобрите лозови насади од Тиквешкото виногорје од Македонија, печени на традиционални домашни казани, по прадедов рецепт од 1922г, и созревани три години во најдобрите француски дабови буриња.

Рамо до рамо со Франуцските коњаци, Traikovsky VS ќе ве освои со своето комплексно буке со интензивни ароми на даб, какао, карамел, и освежителни ноти на цимет и кора од портокал, ќе ве импресионира со своите длабоки и разновидни вкусови полни со благуњав даб, мед, чоколада и лешник, со призвук на цимет, и особено ќе ве плени со својот долготраен финиш кој решително останува и упорно се навраќа во сетилата.

 

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “TRAIKOVSKY WINE BRANDY VS 0.7L”