-11%

UKIYO YUZU JAPANESE GIN 0.7L

2090 ден

UKIYO YUZU JAPANESE GIN 0.7L

Јузу е цитрусно овошје кое се одгледува и обожува во Јапонија. Визуелно сличен на лимон, но со моќен мирис, уникатни билни ноти, блага горчина и помалку остар киселински вкус.

Џин Ukiyo Yuzu го нуди вкусниот, киселкаст вкус на yuzu, избалансиран со светол, благо кисел портокал од Mikan Peel, повеќе цитрус и нежни зачински ноти од биберот Шаншо.
Укијо јапонските пијалоци се родени во Чиба, источно од Токио, а се прават со ориз т.е
мајсторски дестилирани во нашите изрази на џин и водка

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “UKIYO YUZU JAPANESE GIN 0.7L”