TIKVES TEMJANIKA LUDA MARA 0.75L

619 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 13%

На залиха

TIKVES TEMJANIKA LUDA MARA SPECIAL SELECTION 0.75L

Суво бело вино со лимон-жолта боја, преплетена со зеленикави нијанси, цветни ароми со карактеристични мириси на темјанушка, ружа и мандарина. Виното е добро избалансирано и со необично деликатно тело. Идеално е во комбинација со варен зеленчук, свежи салати и зачинето свинско, а се служи на температура од 10°C до 12˚C.

Боја

Бело

Сорта на Грозје

Темјаника

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “TIKVES TEMJANIKA LUDA MARA 0.75L”
Категории ,