VENEC SINGLE BLOCK PROKUPEC 0.75L

540 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 12,5%

На залиха

VENEC SINGLE BLOCK PROKUPEC 0.75L

Суво вино добиено од сортата Прокупец од сопствени насади на винаријата во месноста викана Соколче кои се наоѓаат на 200 метри надморска висина. Се одликуваат со интензивна виолетова боја и ароми на вишна и модра слива. Овошно и елегантно вино со средно тело и припитомени танини, кое изобилува во вкусови на цреша и какао, надополнето со пријатна киселина и долг послевкус.

Вино Брендови
Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Прокупец

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “VENEC SINGLE BLOCK PROKUPEC 0.75L”
Категории ,