VENEC ROSE 2020 0.75L

610 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 12,4%

На залиха

VENEC ROSE 2020 0.75L

Суво Розе вино добиено од сортите Кабернет Совињон и Шираз од сопствените лозови насади на винаријата во месноста викана Зад Градиште. Се одликува со допадлива бледа лосос боја. Елегантно вино кое има интензивни мириси на сочни малини, шумски јагоди, црвени рибизли и заднински ноти на цитрусно овошје. Вкусот е мек и умилкувачки со свежина и овошност на крцкаво ситнозрнесто црвено овошје и блажина на свилени црвени бомбони надополнети со зачински подтонови на гранчиња свеж зелен бибер. Вино кое се одликува со пријатна киселина и долг послевкус на коре од црвен грејпфрут.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Каберне Совињон, Сира

Боја

Розе

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “VENEC ROSE 2020 0.75L”
Категории ,