TIKVES-POPOV WINERY VRSHNIK RED 0.75L

930 ден

На залиха

TIKVES-POPOV WINERY VRSHNIK RED 0.75L

Вино направено во соработка помеѓу две винарии Тиквеш и Попов Винарија.

Направено со мешеање на сортите грозје: Каберне франк, Карменере, Мерло, Сира.

 

Боја

Црвено

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Каберне франк, Карменер, Мерло, Сира

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “TIKVES-POPOV WINERY VRSHNIK RED 0.75L”