TIKVES BELA VODA GRENACHE BLANC 0.75L

770 ден

TIKVES BELA VODA GRENACHE BLANC 0.75L

На залиха

TIKVES BELA VODA GRENACHE BLANC 0.75L

GRENACHE BLANC BELA VODA е суво бело вино со лимон-жолта боја и зеленикави нијанси, со деликатни цветни ароми и мирис на праска и диња.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Гренаж

Боја

Бело

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “TIKVES BELA VODA GRENACHE BLANC 0.75L”
Категории ,