TIKVES BAROVO WHITE CUVEE 0.75L

2090 ден

На залиха

TIKVES BAROVO WHITE CUVEE 0.75L

Тиквеш БАРОВО БЕЛО КУВЕ 0,75л 2022 година, лимитирана серија на 5800 флаши.

Сорти на грозје: Гренаж Бланк и Темјаника. Потенцијал на зреење во флаша 3-5 години.

Боја

Бело

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “TIKVES BAROVO WHITE CUVEE 0.75L”
Категории ,