TIKVES BAROVO SAUVIGNON BLANC 0.75L

930 ден

Нето: 750 мл.

На залиха

Суво бело вино со контролирано потекло од тиквешкото виногорје. Направено од сортата грозје Сувињон Балнк. Има арома на бела праска и лимета. Најдобро е да се конзумира со зелени салати, риба на скара, зрело козјо сирење, зеленчук на скара. Се сервира на температура од 8-9 степени. Содржина на алкохол 13,5%

Боја

Бело

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Совињон бланк

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “TIKVES BAROVO SAUVIGNON BLANC 0.75L”
Категории ,