VIGNETI ZABU CHIANTARI NERO D AVOLA SICILIA 0.75L

820 ден

На залиха

VIGNETI ZABU CHIANTARI NERO D AVOLA SICILIA 0.75L

Италијанско црвено вино добиено од сортата грозје Неро Д’Авола, карактеристична за Сицијала.

Интензивна рубин црвена боја, со виолетови нагласувања. Комплексна арома, со црвено овошје, балсамико и цветни примеси. Топол, долготраен, со послевкус на цвет од дрво.
Сервирање: Најдобро спарување на бифтек од T-bone, гурмански хамбургери и дивеч. Вкусно е и со говедско месо и печурки.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “VIGNETI ZABU CHIANTARI NERO D AVOLA SICILIA 0.75L”
Категории ,