VIGNETI DEL SALENTO IMURI PUGLIA PRIMITIVO 0.75L

689 ден

Нема на залиха

VIGNETI DEL SALENTO IMURI PUGLIA PRIMITIVO 0.75L

Италијанско црвено вино направено од сортата грозје Примитиво карактеристична за таа област.

 

Добитник на награда:

  • Mundus Vini 2022: Gold Medal

 

Земја на потекло

Италија

Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Примитиво

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “VIGNETI DEL SALENTO IMURI PUGLIA PRIMITIVO 0.75L”
Категории ,