SANDILIANO PROSECCO DOP EXTRA DRY 0.75L

640 ден

На залиха

SANDILIANO PROSECCO DOP EXTRA DRY 0.75L

Произведено во Prosecco од Perlino (од групата La Martiniquaise) која има историја датира од 1905 година со специјализација за вермут и пенливи вина.

Сорта на грозје: Глера

Природна ферментација во затворени резервоари, што доведува до формирање на јаглерод диоксид, засилувајќи ги ароматичните и овошните ноти.

Боја

Бело, Пенливо

Сорта на Грозје

Глера

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “SANDILIANO PROSECCO DOP EXTRA DRY 0.75L”
Категории ,