MARTINI PROSECCO ASTI 0.75L

890 ден

На залиха

MARTINI PROSECCO ASTI 0.75L

Пенливо Вино Мартини Асти со 7.5%алкохокл. Слатко, пенливо вино со малку алкохол направено од грозје Moscato одгледувано во околината на Асти. Иако неговите квалитети како аперитив арте се добро познати, ова може да се поврзе и со азиската храна.

Боја

Бело, Пенливо

Сорта на Грозје

Москато

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “MARTINI PROSECCO ASTI 0.75L”
Категории , Ознаки: , ,