FREIXENET PROSECCO 0.7L

960 ден

На залиха

FREIXENET PROSECCO
Целите гроздови грозје се нежно притиснати и сокот се подложува на процес на бавно ладена ферментација за да се зачуваат нежните ароми и свежината на грозјето. Втората ферментација се одвива на контролирана температура во резервоари од нерѓосувачки челик под притисок. По неколку недели преостанатите природни шеќери резултираат со свежо, овошно и заводливо пенливо вино.
Свежи ароми на цитрус, јаболко и цвеќиња.
НЕПЦЕТО
Чисто и свежо на непце со тонови на зрел лимон, зелено јаболко и грејпфрут. Финишот е лесен и свеж.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “FREIXENET PROSECCO 0.7L”
Категории ,