590 ден

На залиха

Freixenet Chianti

потекнува од сончевите лозја на Тоскана. Ова извонредно црвено вино е направено со традиционално грозје Sangiovese и има нежен букет од диви бобинки со лесно зачинети ноти и ароми на виолетова, нудејќи елегантен финиш.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “FREIXENET CHIANTI 0.7L”
Категории ,