FLEURS DE PRAIRE ROSE 0.7L

730 ден

На залиха

Fleurs de Prairie“ е именуван во чест на слободоумните диви цвеќиња што ги покриваат нашите лозја на југот на Франција. Изработено во стилот на Јужна Франција, ова вино нуди вкусови на јагода, ливчиња од роза и билки. Направено од семејната сопственост Les Grands Chais de France, Fleurs de Prairie е медитеранска комбинација на сонце, ветер, благ воден стрес и океанско влијание кои обезбедуваат идеални услови за зреење на грозјето до совршена рамнотежа на вкус и свежина.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “FLEURS DE PRAIRE ROSE 0.7L”
Категории ,