MOET & CHANDON IMPERIAL ROSE 0.75L

4920 ден

CHAMPAGNE MOET & CHANDON IMPERIAL ROSE 0.75L

На залиха

CHAMPAGNE MOET & CHANDON IMPERIAL ROSE 0.75L

Moet & Chadnon Rosé Impérial е спонтан, блескав, стил кој се одликува со својата светла овошја, заводливото непце и неговата елегантна зрелост. Оние кои претпочитаат шампањи со интензивни вкусови, ќе го најдат својот совршен натпревар во живиот и сочен Moët Rosé Impérial, кој е направен првенствено од Пино Ноар.

Боја

Шампањ

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “MOET & CHANDON IMPERIAL ROSE 0.75L”
Категории ,