LOUIS ROEDERER BRUT 0.75L+ 2 GLASSES GIFT SET

5720 ден

На залиха

LOUIS ROEDERER BRUT 0.75L+ 2 GLASSES GIFT SET

Лимитирана гифт пак серија

Забелешки за дегустација:
Светла, златна нијанса со светкави светлини.
Фина, жива со долги нишки од меурчиња.
Букетот е отворен и богат, но и прекрасно свеж. Нуди експлозија на зрело, нежно овошје со интензивни ноти на жолто овошје (mirabelle plum) од Пино ноар
надополнето со слатки цитрусни овошја (пита со меренга со лимон) и нежни ноти на бели цветови (јасмин) од Шардоне. Носот се отвора за да ги открие автолитичките ликови и еволуира кон зачадени, печени ноти и свежо печени колачи.
СОРТИ ГРОЗЈЕ:
42% Шардоне
40% Пино ноар
18% Меуниер

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “LOUIS ROEDERER BRUT 0.75L+ 2 GLASSES GIFT SET”
Категории ,