DOM PERIGNON VINTAGE 2013 BOX 0.75L

16890 ден

На залиха

DOM PERIGNON VINTAGE 2013 BOX 0.75L

Шампањ Дом Перињон 2013 со уникатна кутија

ЗАБЕЛЕШКИ ЗА ДЕКУСТ:
ЕЛЕГАНТНО И ЛУКСУЗНО
АРОМА

Зелените ноти – еукалиптус, нане и ветивер – се комбинираат со жолто-портокалова ноти на сливи, кајсии и цвет од портокал, заедно со бибер, кардамон и сладок корен и завршуваат со солени и тостни ноти.

ВКУСОТ

Чувството во устата е елегантно, префинето, свиленкасто и луксузно едноставно, додека во финишот доминира длабока соленост.

Боја

Бело, Шампањ

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “DOM PERIGNON VINTAGE 2013 BOX 0.75L”