RUINART BLANC DE BLANC 0.75L

9690 ден

RUINART BLANC DE BLANC 0.75L

Нема на залиха

RUINART BLANC DE BLANC 0.75L

Ruinart Blanc de Blancs е целосно направен од грозјето Шардоне. Сепак, квалитетот на неговото грозје и од Брегот на Блан и од Монтањ де Ремс е без преседан. Со својата привлечна златна боја, шампањската природа и својот вкусен изглед, овој шампањ нуди прекрасна комбинација на сложеност, финост и свежина. Тост бриош и свежи билки со ноти на јаболко и мед на непцето, ароми на бели цветови и круши во носот и долга, рафинирана завршница – Ruinart Blanc de Blanc е извонреден шампањ!

Боја

Бело, Шампањ

Сорта на Грозје

Шардоне

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “RUINART BLANC DE BLANC 0.75L”
Категорија