POPOVA KULA VRANEC 0.75L

530 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 13,5 %

На залиха

POPOVA KULA VRANEC 0.75L

Вранец е суво црвено вино со карактеристична темна рубин боја со голема длабочина и интензитет. Аромата е богата и со долг финиш, со доминација на чоколадо, нијанси на модри сливи, дим и смола. Виното е со многу добра структура  и со потенцијал за развивање на аромите кои оставаат впечаток на топлина и кадифе во устата.

Комбинација со храна:
Препорачуваме да се конзумира на температура од 18-20°C со сите видови црвени меса.

Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Вранец

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOVA KULA VRANEC 0.75L”
Категории ,