POPOVA KULA STANUSHINA 0.75L

520 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 11,5 %

На залиха

POPOVA KULA STANUSHINA 0.75L

Станушина е румено вино со интензивна арома на јагода, малина и сув лист. Станушината е вино за секој ден и секоја прилика, со траен впечаток на свежина и леснина.

Комбинација со храна:
Вкусот се карактеризира со впечатлива овошна блажина што го прави ова вино извонредно добро за конзумирање со бели и жолти сирења, јаткасто овошје и слатки на температура од 10-16˚C.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Станушина

Боја

Црвено

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOVA KULA STANUSHINA 0.75L”
Категории ,