POPOV WINERY VRANEC RESERVE 0.75L

750 ден

На залиха

POPOV WINERY VRANEC RESERVE 0.75L

ВРАНЕЦ Резерва 2015

Регион: Тиквешки, Повардарје, Македонија

Сорта: 100% Вранец

Алкохол: 14%

 КАРАКТЕРИСТИКИ

Боја: длабока виолетова

Арома: црвени и црни коскести овошки, грозје, кафе.

Вкус: доминира џемаст вкус на црна слива со пријатни ноти на темно чоколадо и минт. Богата структура, пријатни танини и долг завршеток.

Зреење: 24 месеци во 225 литарски буриња (барик) од американски даб и 6 месеци во шише.

Сервирање: на 16-18Ц со црвено месо на скара, зачинети (кинески) јадења, печена патка.

Сорта на Грозје

Вранец

Вино Брендови
Боја

Црвено

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOV WINERY VRANEC RESERVE 0.75L”