POPOV WINERY SYRAH VRSHNIK 0.75L

510 ден

На залиха

POPOV WINERY SYRAH VRSHNIK 0.75L

СИРА Вршник 

Регион: Тиквешки, Повардарје, Македонија

Сорта: 100% Сира

Алкохол: 14%

 КАРАКТЕРИСТИКИ

 Боја: пурпурно црвена

Арома: црвени овошки (рибизла, капина, калинка),

Вкус: комплексен и богат со црвени овошки, полно тело, меки танини и долг завршеток

Сервирање: На 16-18 Ц со свинсо или телешко печење, зачинети кинески јадења, средно тврдо сирење.

Сорта на Грозје

Сира

Боја

Црвено

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOV WINERY SYRAH VRSHNIK 0.75L”