POPOV WINERY ROSE PRESTIGE 0.75L

420 ден

На залиха

POPOV WINERY ROSE PRESTIGE 0.75L

РОЗЕ Престиж 

Регион: Тиквешки, Повардарје, Македонија

Сорта: 100% Мерло

Алкохол: 13,5

 КАРАКТЕРИСТИКИ

 Боја: нежно розева

Арома: јагоди, малини и зачини

Вкус: Пријатен овошен вкус со средно полно тело и освежувачки завршеток.

Сервирање: На 10-12 Ц со јастог, лосос, туна или со лесни кремасти сирења.

 

Вино Брендови
Боја

Розе

Сорта на Грозје

Мерло

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOV WINERY ROSE PRESTIGE 0.75L”