POPOV WINERY PINOT GRIS ROSE SWEET 0.5L

799 ден

На залиха

POPOV WINERY PINOT GRIS ROSE SWEET 0.5L

РОЗЕ ПИНО ГРИ Слатко 

Регион: Тиквешки, Повардарје, Македонија

Сорта: 100% Пино Гри

Алкохол: 12,8%

КАРАКТЕРИСТИКИ

 Боја: лосос розева

Арома: слатко од шумски јагоди и праска.

Вкус: Изобилство од суви овошки како јагоди и малини. Слатко, нежно и полно во устата.

Сервирање: На 8-10 Ц со индиско кари, фоа гра, овошни и јаткасти десерти.

Боја

Розе

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOV WINERY PINOT GRIS ROSE SWEET 0.5L”