POPOV WINERY MERLOT RESERVE 0.75L

700 ден

На залиха

POPOV WINERY MERLOT RESERVE 0.75L

МЕРЛО Резерва

Регион: Тиквешки, Повардарје, Македонија

Сорта: 100% Мерло

Алкохол: 14,7

КАРАКТЕРИСТИКИ

Боја: Рубин црвена

Арома: Пријатна арома на шумски овошки (боровинка, капина, шипинка), печен бадем и ванила.

Вкус: Добро балансирано полно тело, меки зрели танини и прекрасен долг завршеток.

Зреење: 18 месеци во 225 литарски буриња (барик) од американски даб и 6 месеци во шише.

Сервирање: На 16-18 Ц со стек на скара, средно печен бифтек или јагнешки котлет, печена патка.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Мерло

Боја

Црвено

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOV WINERY MERLOT RESERVE 0.75L”