POPOV WINERY MERLOT GRAND RESERVE 0.75L

1210 ден

POPOV WINERY MERLOT GRAND RESERVE 0.75L

На залиха

POPOV WINERY MERLOT GRAND RESERVE 0.75L

МЕРЛО Гран Резерва

Регион: Тиквешки, Повардарје, Македонија

Сорта: 100% Мерло

Алкохол: 14%

 КАРАКТЕРИСТИКИ

Боја: рубин црвена

Арома: пријатна арома на шумски овошки (капина, боровинка), грозје, црна слива со ноти на печен бадем и ванила.

Вкус: полно тело, меки танини, овошна структура со долг и пријатен послевкус.

Зреење: 24 месеци во нови 225 литарски буриња (барик) од американски и француски даб и 6 месеци во шише.

Сервирање: на 16-18Ц со стек на скара, средно или малку печено телешко или јагнешко, печена патка.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Мерло

Боја

Црвено

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOV WINERY MERLOT GRAND RESERVE 0.75L”