POPOV WINERY CHARDONNAY SMOLNIK 0.75L

420 ден

На залиха

POPOV WINERY CHARDONNAY SMOLNIK 0.75L

ШАРДОНЕ Смолник 

 Регион: Тиквешки, Повардарје, Македонија

Сорта: 100% Шардоне

Алкохол: 15%

КАРАКТЕРИСТИКИ

 Боја: зеленкасто жолта

Арома: Изразена арома на коскесто овошје (лозарска праска) и тропско овошје (ананас)

Вкус: Полно тело со пријатен цитрусен завршеток.

Сервирање: На 10-12 Ц со печена пастрмка, едноставни јадења од лосос (поширан или на путер), тестенини во бел сос, цезар салата.

Вино Брендови
Боја

Бело

Сорта на Грозје

Шардоне

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOV WINERY CHARDONNAY SMOLNIK 0.75L”