-14%

POPOV WINERY CABERNET SAUVIGNON SMOLNIK 0.75L

389 ден

На залиха

POPOV WINERY CABERNET SAUVIGNON SMOLNIK 0.75L

КАБЕРНЕ СОВИЊОН Смолник 

Регион: Тиквешки, Повардарје, Македонија

Сорта: 100% Каберне Совињон

Алкохол: 14,2%

 КАРАКТЕРИСТИКИ

 Боја: Рубин црвена

Арома: Впечатлива арома на зрела капина, џем од црни шумски овошки со примеси на ванила која доаѓа од краткиот престој на виното во дабови буриња.

Вкус: Полно тело со меки и баласирани танини.

Сервирање: На 16-18 Ц со секакво месо на скара, со кремаст сос на база на сирење или со печен зеленчук.

Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Каберне Совињон

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOV WINERY CABERNET SAUVIGNON SMOLNIK 0.75L”