LAZAR WINERY GEWURZTRAMINER 0.75L

760 ден

LAZAR WINERY GEWURZTRAMINER 0.75L

На залиха

LAZAR WINERY GEWURZTRAMINER 0.75L

Суво бело вино со раскошни ароми на егзотично и зрело цитрусно овошје, заводливи цветни ноти на роза, медитерански зачини и нежни киселини надополнети со вкусови на цитрусно и тропско овошје во долготраен послевкус.
Се препорачува да се комбинира со морска храна, азиска кујна, зачинето пилешко месо и свежи овошни салати.

Боја

Бело

Сорта на Грозје

Траминец

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “LAZAR WINERY GEWURZTRAMINER 0.75L”