LAZAR PEARL FRIZZANTE BRUT MAGNUM 1.5L

1750 ден

Бело пенливо вино во магнум пакување од 1.5 литри

Нема на залиха

LAZAR PEARL FRIZANTE BRUT MAGNUM 1.5L

Суво пенливо вино направено по Шармат технологија со светло жолта боја и зелени рефлексии. Ова вино Ве води во светот на меурчињата. Аромите на зелено јаболко, зрели цитруси и круша со озвежителна киселост и лесно тело Ви буди апетит и Ви нуди чувство на префинетост.

Се препорачува да се служи добро изладено на температура од 4-6°С.

Ви го препорачуваме да уживате во друштво како освежителен пијалак или во комбинација со лесна пржена храна и пржена речна риба.

Боја

Бело, Пенливо

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “LAZAR PEARL FRIZZANTE BRUT MAGNUM 1.5L”